اشتباه در اتاق فرار

۸ اشتباه در اتاق فرار که نباید انجام بدیم!

اشتباه در اتاق فرار مانند هر مرحله از زندگی بخش جدایی ناپذیر از بازی می باشد و هر یک از افراد گروه ممکن است به دلایل مختلف مانع از رسیدن به موفقیت شوند. برخی از اشتباهات مانند حدس نادرست رمز و از دست دادن زمان طبیعی می باشد و تنها با تمرین و کسب مهارت می توان بر آنها غلبه کرد. این در حالیست که برخی دیگر از اشتباهات در اسکیپ روم ها با کمی دقت قابل رفع هستند و متاسفانه بسیاری از بازیکنان مرتکب آن میشوند. اتاق فرار ۴ اسکیپ در ادامه به رایج ترین اشتباهات در اتاق فرار و راه حل های آن اشاره خواهد داشت.

۱- عدم کار گروهی؛ رایج ترین اشتباه در اتاق فرار

عدم مهارت در انجام کارها به صورت گروهی یکی از مشکلات بزرگ اغلب ما ایرانی ها می باشد و نمونه بارز آن را در اسکیپ روم ها می توان مشاهده کرد. مهم ترین ویژگی بازی های اتاق فرار، گروهی بودن آنها می باشد و به همین دلیل در تمام مراحل همه افراد تیم باید با همفکری بتوانند مشکلات و معماها و چالش هایی که پیش رو دارند را حل کنند. در نتیجه اگر با این تفکر قصد دارید به جواب معما دست پیدا کنید که همه فن حیف هستید و نیاز به کمک سایر افراد نیست، باید بدانید که به یکی از بزرگترین اشتباهات در اسکیپ روم مرتکب شده اید و نتیجه ای جز شکست به همراه نخواهید داشت.

اشتباه در اسکیپ روم
توجه داشته باشید، به این دلیل عدم شرکت در کار گروهی یک اشتباه در اسکیپ روم است که مدت زمان بازی محدود بوده و تعداد معماها زیاد هستند. به همین دلیل به تنهایی نمی توانند از پس حل کردن تمام مسائل و جستجوی سرنخ ها بر بیاید. از مهمه مهم تر اینکه، بازی برای شاد شدن روحیه است و با تک رویی بدون شک سایر افراد گروه در کنار شما احساس خوشایندی نخواهند داشت و لذت بازی از بین می رود.

۲- شروع بازی بدون آگاهی

یکی از مهم ترین ترفندها برای موفقیت در اتاق فرار، شناخت بازی و کدهای رمز و حل معماهای متعدد است. بسیاری از معماهای اتاق فرار مساله هوش نیست و تنها به دلیل کمبود زمان برای رسیدن به پاسخ آنها چالش خواهید داشت. به همین دلیل باید زمان را مدیریت کرد و از قبل برای حل مسائل مختلف و حدس زدن کدهای رمز آماده باشید. هر اندازه شما و سایر افراد تیم با آگاهی و اطلاعات بیشتری در اتاق فرار قدم بگذارید، به همان اندازه شانس بیشتری در رسیدن به موفقیت خواهید داشت.

۳- فرار از هینت؛ اشتباه رایج اتاق فرارهای ایرانی

از دیگر اشتباه های اسکیپ روم ها می توان به مقاومت در برابر درخواست راهنمایی و هینت اشاره نمود. در تمام اتاق های فرار شخصی به نام اسکیپ مستر در بیرون از اتاق و با دوربین شرایط بازی را کنترل می کند. بر اساس قوانینی که برای بازی ارائه شده است، افراد گروه می توانند به تعداد محدود درخواست راهنمایی کنند. متاسفانه اغلب افراد به دلیل غرور یا سایر مشکلات در برابر دریافت راهنمایی و درخواست کمک گارد گرفته و زمان خود و سایر افراد تیم را از دست می دهند.
برای رهایی از این قبیل اشتباهات، بهترین کار انتخاب مدیر گروه در ابتدای بازی و رسیدن به توافق برای دریافت کمک و راهنمایی در شرایط ضروری است.

اشتباه در عدم استفاده از راهنمایی در اتاق فرار

۴- چشم عقاب ندارید!

برای موفق شدن در اسکیپ روم ها باید چشمان تیز بین مثل عقاب داشته باشید. یعنی باید بتوانید تمام بخش های اتاق را با دقت و بدون از دست دادن زمان جستجو کنید. البته نقطه مقابل این موضوع نیز وجود دارد و برخی از افراد نقاطی را در اتاق برای رسیدن به سرنخ جستجو می کنند که منطقی نیست. به عنوان مثال، باز کردن پیچ پریزهای برق برای رسیدن به سرنخ های پنهان شده در پشت آنها اصلا کار منطقی به نظر نمی رسد. باید تیز بینی و واقع بینی را با هم تلفیق کنید تا بتوانید جستجوی حرفه ای بدون از دست دادن زمان را تجربه نمایید.
برای جستجوی حرفه ای و از قلم نیوفتادن نقاط مهم، بهتر است هر یک از افراد تیم یک ناحیه را بررسی کنند تا زودتر به نتیجه دست پیدا کنید. در این جا نیز اهمیت کار گروهی را در اتاق فرار می توانید مشاهده کنید.

۵- تک رویی در حل معماها؛ بزرگترین اشتباه در اتاق فرار

در کارهای گروهی مدیر گروه بر حسب استعداد و مهارت هایی که هر یک از افرد دارند، وظایفی را به آنها اختصاص می دهد. به عنوان مثال جستجوی هر نقطه از اتاق را به یک شخص می دهد و مهم این است که در نهایت همه با هم معما را حل کنند. یکی از بزرگترین اشتباه هایی که در اتاق فرار ممکن است برخی از افراد مرتکب شوند، اصرار و پافشاری برای حل یک معما به صورت تک نفره است. این قبیل افراد به دلیل غرور زیاد حتی اگر در حین حل معما به مشکل برخورد کنند، حاضر به دریافت راهنمایی نخواهند بود.

تک روی از مهم ترین اشتباهات در اتاق فرار
برای رهایی از این نوع اشتباهات در اسکیپ روم ها پیشنهاد می کنیم در انتخاب افراد هم تیمی و هم گروهی دقت نموده و افراد تک رو و مغرور را انتخاب نکنید. علاوه براین، در ابتدای بازی به توافق برسید که هیچکس حق حل معماها به تنهایی را ندارد و باید بازی با همفکری هم پیش برود. تیم سازی در اتاق فرار اهمیت بسیار زیادی دارد و باید آن را جدی گرفت.

۶- انصراف یکی از افراد قبل از اتمام بازی

هر یک از اتاق فرارها قوانین خاصی دارند و جمله موارد مشترک در این زمینه می توان به عدم امکان انصراف قبل از اتمام تایم بازی اشاره نمود. اگر هر یک از افراد تیم قبل از اتمام زمان قصد انصراف داشته باشد، تمام افراد گروه به ناچار باید از اتاق خارج شوند. سعی کنید تا حد امکان در انتخاب هم گروهی دقت کنید و استرس و اضطراب افراد را در حین بازی کنترل کنید.

۷- اتکا بیش از اندازه به دانش خود

اعتماد به نفس و کسب مهارت یکی از ویژگی های خیلی خوب برای هر فرد می باشد، اما اگر از حد اعتدال به خود اعتماد داشته باشید، در برابر آموزش های دیگران مقاومت می کنید. در ابتدای بازی اسکیپ مستر برخی اطلاعات را درباره سناریوی بازی و قوانین و غیره ارائه می دهد. اگر به این آموزش ها به درستی گوش ندهید، شک نکنید که به یکی از اشتباهات بزرگ در اتاق فرار دچار شده اید. چون در این آموزش های کوتاه نکات بسیار مهمی ارائه میشود که رسیدن به موفقیت را برایتان آسان تر خواهد کرد.

۸- عدم کنترل خشم و استرس

سناریوهایی که برای اسکیپ روم ها ارائه میشود اغلب ژانر ترسناک دارند و به همین دلیل ترس و اضطراب بخش جدایی ناپذیر آنها خواهد بود. متاسفانه در بسیاری از بازی ها مشاهده میشود که افراد نمی توانند خشم و استرس و اضطراب را به خوبی کنترل کنند. به همین دلیل با سایر دوستان خود در حین بازی مشاجره دارند. هر اندازه تنش های فکری و مشاجره در حین بازی بیشتر باشد، تمرکز سایر افراد نیز در حل معماها کاهش پیدا می کند و در نهایت منجر به شکست خواهد شد. اگر سایر افراد تیم به این اشتباه در اتاق فرار مرتکب شدند، پیشنهاد می کنیم کمی با آنها صحبت کنید تا آرامش خود را مجدد بدست آورند.
با توجه به مواردی که به آن اشاره شد، می توان به این نتیجه رسید که عدم روحیه کاری تیمی و اشتباه در انتخاب افراد گروه می تواند اصلی ترین اشتباه در اتاق فرار به شمار رود. در نتیجه پیشنهاد می کنیم برای لذت بردن از بازی و تجربه لحظات فوق العاده هیجان انگیز افراد مناسبی را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست